Aleksi Kosigin

14 Ağustos 2013 tarihinde tarafından eklendi.

Rus devlet adamı (1904-1980)

Kosigin, uzun bir süre Sovyetler Birliği Bakanlar Kurulu'nun başkanlığım yaptı. Çoğunlukla ılımlı bir politikası vardı. Yaşamının son yıllarında otoritesi bir hayli azalmıştı. 198Û'de ölünce kendisi için parlak bir cenaze töreni düzenlendi. Kosigin, Leningrad'da doğdu ve 1918'deki devrimde ancak rol alabildi. 1920'lerde politikaya girdi, 1938'de Leningrad Belediye Başkanlığı yaptı. 1948'de Politbüro'ya yükseldi.

rupa normal yaşama döndüğünde, sahne hayatına İtalya'da başladı. 1949'da Meneghini adlı orta yaşlı bir İtalyan işadamıyla evlendi. 1950'de Milano'da, Scala Operası'nda sahneye çıktı. Londra Covent Garden ve New York'taki Metropolitan Opera'da çalıştı. Çok şişman bir kadınken kilo kaybetti, olağanüstü güzel oldu. Böylece Bellİni'nin Norma, Verdi'nin La Traviata'sında Violetta ve Puccini'nin Tosça operalarındaki büyük rolleri çok başarılı bir şekilde oynadı.

Sahne dışındaki hayatı da eri az sahnede canlandırdığı roller kadar dramatik ve fırtınalı geçti. Onasis adlı milyarder Yunan armatör için kocasından ayrıldı. Onasis, kendisini bırakıp bir suikasta kurban giden ABD Başkanı Kennedy'-nin dul eşi Jacqueline Kennedy ile evlenince, sahneden çekildi. 54 yaşında kalp krizinden öldü.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Şu Sayfamız Çok Beğenildi
ANLAM BİLİMİ (Semantik)