BEBEK İSTEYENLER DOĞUM KONTROL HAPLARINI NE ZAMAN BIRAKMALI

14 Ağustos 2013 tarihinde tarafından eklendi.

Prezervatif ve diyafram vs doğum kontrol yöntemlerini kullanıyorsanız, bunları bıraktığınız anda gebe kalabilirsiniz. Fakat diğer doğum kontrol yöntemlerinde hekimler en az bir adet evresinin geçmesi gerektiğini söylüyorlar.

Doğum kontrol hapı :Bu hapları gebeliğinizden en az 3 ay önce terk etmeniz gerektiği gibi kimi zaman 1 ay da kafi olabiliyor. Ayrıca bu hapları bıraktıktan sonra en az bir kez adet görmeniz lazım.

Rahim içi araç :Doğum kontrol yöntemlerindeki aynı yöntem RİA için de uygulanmalıdır. Bıraktıktan sonra en az bir kez adet görmelisiniz ve bu süreçte bariyer metodunu uygulamalısınız.

Sağlıklı ve formda kalmanın faydaları

Hamile kalmanızdan en az 3 ay önce sağlıklı bir yaşam düzenini benimsemeniz hamile kalma şansını ve bebeğin sağlıklı doğmasını sağlayacaktır.

Sağlıklı bir diyet:Diyetinizi size rahatsızlık vermeyecek şekilde düzenleyebilirsiniz. Kepekli ekmek, pirinç ve patates gibi yiyecekler kaliteli karbonhidrat sağlarlar, kaymaksız süt ve düşük yağlı peyniri tercih edin, yemeklerde ayçiçek ve zeytinyağı kullanın. Bol miktarda meyve ve sebze yiyin. Suni yemeklerden kaçının ve öğün atlamayın.

Egzersizler:Haftada en az üç kez kalp atış hızınızı yükselten 20 dakikalık egzersizler yapmalısınız ve eşinizle beraber uygulayabileceğiniz bu egzersizler jogging, yüzme ya da jimnastik gibi hafif sporlar olmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Şu Sayfamız Çok Beğenildi
Duruluk