Erkekte Meme Büyümesi ve Nedenleri

14 Ağustos 2013 tarihinde tarafından eklendi.

Erkekte Meme Büyümesi ve Nedenleri
Erkek göğsünün normalden daha fazla büyümesidir. Meme dokusundaki büyüme nadir olarak puberte öncesinde olmakla bereber en çok puberte sonrasi olusmaktadir. Meme büyümesiyle basvuran kişilerde muayene ve gerek duyulursa ultrasonik inceleme uygulanir.Jinekomastinin nedenleri farklidir.Hormon dengesizlikleri en sik karsilasilan sebeptir. Alinan hormon ilaçlari, endokrin kökenli tümörler, testis gelisim bozukluklari karsilasilan diger jinekomasti nedenleridir.
Puberte sirasinda erkek çocuklarda % 60-70 meme bezi büyümesi olusur ama bu çok dikkat çekecek boyutlarda degildir. 6 ile 18 ay içerisinde kaybolarak meme normal büyüklügüne döner. Eriskin erkeklerin % 40?inda jinekomasti degisiklikleri mevcuttur, bu büyüme tek veya iki tarafli olabilir.
Cerrahi tedavi yöntemi olarak liposuction ve meme bezinin çikarilma teknikleri en uygun tekniklerdir. Bu tedavi yöntemleri memenin muayene bulgularina göre degisir.
Meme dokusunda fazla miktarda yag dokusu mevcut hastalarda liposuction yöntemi ile iyi neticeler alinir. Yag dokusu fazlaligi ile birlikte meme bezi fazlaligi olan hastalarda ise liposuction la birlikte meme dokusunun çikarilmasi gerekir. Eger yag ve meme dokusu fazlaliginin yaninda deri fazlaligi da mevcutsa yag ve meme dokusunun çikarilmasi yanin da deride birlikte çikarilir. Ameliyat sonrasi 3 hafta bandajlama uygulanir ve hasta aylik kontrole çagrilir.
Erkeklerde liposuction ve ideal vücut sekli:
Erkek tipi ideal vücut sekli zayif, uzun, atletik görünümlü, genis omuz ve gögüs kafesli, düz karinli, dar kalça ve bacak bölgesi olmasi ideal bir görüntüyü olusturur.
Erkekler yaslandikça karin bölgesi ve yanlarinda gögüs bölgesinde, çene alti ve yanaklarda yag toplanmasi olusur. Liposuction olusan bu diyet ve egzersize dirençli yag birikimlerinin uzaklastirilmasinda ideal bir yöntemdir. Deri elastikiyeti kadinlardan daha uzun süre devam ettirdigi için erkeklerde liposuction çok etkili bir yöntemdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Şu Sayfamız Çok Beğenildi
Duruluk