Göğüs Küçütme Ameliyatı, Estetiği

14 Ağustos 2013 tarihinde tarafından eklendi.

Göğüs Küçütme Ameliyatı, Estetiği

Göğüslerin normalden daha büyük ve ağır olması, kadının dış görüntüsünü bozmasının yanı sıra bel, sırt ve omuz ağrılarına, normal dik duruş pozisyonunun bozulmasıyla kamburlaşmaya, göğüs atlarının aşırı terlemesi ile pişik oluşması ve mantar iltihaplarına, sütyen askılarının omuz üzerinde derin izler bırakmasına sebep olabilir. Büyük ve sarkık göğüslerin neden olduğu bu çeşit sorunlardan göğüs küçültme ameliyatları ile kurtulmak artık mümkündür.
Son zamanlarda geliştirilmiş ameliyat teknikleri ile göğüs ucu çevresi ve meme başından aşağı meme altı çizgisine doğru dikey olarak uzanan minimum izi ile istenen büyüklük ve dolgunlukta, son derece dik ve diri göğüs görüntüsü kazandırmak artık mümkündür. Bu çeşit uygulamalarda çıkarılan meme dokusunun miktarına bağlı olmak koşulu ile ameliyat sonrası dönemde doğum yapıldığında anne sütünde biraz azalma olabilmesine rağmen büyük bir oranda emzirmek mümkün olabilmektedir. Ameliyatta uygulanan tekniğe bağlı olmaksızın açık tenli ve yara iyileşme fizyolojisi normal olan kişilerde kalan ameliyat izleri çok belirgin değildir. Ancak izlerin belirginliği yine de kişinin yaşına, genetik yapısına ve derinin yapısal özelliklerine göre değişebilir.
Ameliyat genel anestezi altında yapılır, ortalama  3-4 saat sürer. Hastanede bir gün kalır. Ameliyattan sonra kişiyi rahatsız edecek derecede ağrı olmaz. Hissedilen ağrı, ağrı kesici ilaçlar ile rahatlıkla kontrol altına alınabilir. Yapılan ameliyatın etkisinden dolayı memelerde şişlik ve hafif morarmalar olabilir. Ameliyattan 3 gün sonra duş alınabilir ve 5 gün sonra masa başı işler yapılabilir ve uçak yolculuğu sıkıntı yaratmaz. Memenin tam şeklini alması ve yara izlerinin azalması için en az 6 ay gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Şu Sayfamız Çok Beğenildi
Tanzimat Şiirinin Anlamsal Yönü