Göz Kapağı Estetiği Gözkapağı Ameliyatı

14 Ağustos 2013 tarihinde tarafından eklendi.

Göz Kapağı Estetiği Gözkapağı Ameliyatı

Yaş geçtikçe kaşın yapısı sarkar ve kaşla birlikte üst göz kapağı derisinde bollaşma ve aşağı doğru sarkma meydana gelir. Alt göz kapaklarındaysa deride bollaşma, kırışıklık ve göz altı torbalarının belirginleşmesi oluşur.
Blefaroplasti ameliyatları üst ve alt göz kapaklarının estetik ameliyatıdır ve gerektiği taktirde kaş kaldırma veya alın germeyle birlikte yapılır.
Ameliyat, üst göz kapağında kıvrım çizgisi üzerinden, alt göz kapağında kirpiklerin hemen altından girilerek yapılır, bu yüzden ameliyat izleri belirgin değildir ve gizli kalır.
Blefaroplasti ameliyatları genel veya bölgesel anestezi altında yapılması mümkündür. Üst göz kapağı ameliyatı 40 dakika ve alt göz kapağı ameliyatı ise bir saat vakit alır. Ameliyattan sonra aynı gün eve dönülebilir. Rahatsız edici bir şekilde ağrı şikayeti oluşturmaz. Göz kapaklarında ameliyatın etkisinden kaynaklanan şişlik ve morarma oluşur ve 5-7 gün içinde azalır ve geçer. Ameliyattan 4 gün sonra uçak yolculuğu yapılabilir ve 1 hafta sonra işe dönülebilir.
Ameliyattan 1 hafta önce, mimik kaslarının hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan dinamik çizgilerin tekrar oluşmasını engellemek ve bu kasların ameliyat öncesi gevşemesini sağlamak üzere botox uygulaması yapılır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.